+420 734 713 084 wikilist@wikilist.cz

Zábava a Kultura

 

Je perfektně situována ve spodních patrech jednoho z nejznámějších českých domů. Tento dům byl postaven v roce 1996. Navržen byl dvěma renomovanými architekty Vladem Muliničem a Frankem O. Gehrym. Pojmenován je podle tvaru svých dvou nárožních věží, inspirovaných slavným meziválečným tanečním párem Freda Astaira a Ginger Rogersové. Po dokončení budova získala nejvyšší ocenění v kategorii designu v anketě amerického časopisu Time.

 

Mezi nejznámější výstavy za uplynulou dekádu patří Kája Saudek 18+, Vladimír Jiránek – Včera a Dnes, Robert Vano – Memories, Retro 70. a 80. let, Bořek Šípek – Out of Limitis, Sexplicit, Jan Kaplický – Nekonečno, Kiss my Airs, Prague Design Week 2017, 13 komnat První republiky, Beyond the Edge of Glass, Josef Lada – Sedmičky, Voayer – Poslední výstava skutečných nahých žen, Retro Biják, Retro zima za socíku. Jelikož se v galerii pořádala již mnoho výstav, je zde také k dispozici obchod se suvenýry ze všech uplynulých výstav. Pokud se poohlédneme po aktuální výstavě, je zde vždy možnost zlevněného vstupného pro školní skupinky.

V nejvyšším patře se nachází proslulý Glass Bar. Z tohoto baru máte jedinečnou možnost sledovat výhled na řeku Vltavu s pozadím Petřína, ostrovu Kampa, Pražského hradu a Národního divadla. Zajímavostí je, že celý bar je tvořen takzvaně ze skla, na jeho podlaze jsou umístěna velká kosočtvercová zrcadla.

Pokud byste chtěli využít výše uvedené prostory k Vaší případné akci, je zde také možnost pronájmu. Glass bar obsahuje až 40 míst k sezení a galerie se rozpíná ve spodních třech patrech.

Na závěr bychom chtěli uvézt, že Galerie Tančícího domu aktuálně vyhlašuje národní sbírku dobových předmětů ze 70. a 80. let 20. století. Cílem Galerie Tančící dům je uchovávat předměty z období socialismu v dobrém stavu i do dalších let a s jejich pomocí zachovat ducha tehdejší doby i se všemi paradoxy, které k ní patřily. Galerie proto vyzývá veřejnost k darování nebo dlouhodobému zapůjčení předmětů ze 70. a 80. let, a to jak těch unikátních, tak i předmětů určených ke každodennímu užívání vyrobených v Československu.